Ultima oră

Avarie RAJA: Apa oprită în localitățile Culmea, Oituz, Mihail Kogălniceanu, dar și la Baza NATO și Aeroportul Mihail Kogălniceanu

today18/05/2026 4

Background
share close

Biroul de Comunicare RAJA SA a anunțat că, în această seară, luni, 18 mai 2026 s-a înregistrat o avarie la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 355 mm, de pe DN2A din localitatea Mihail Kogălniceanu, județul Constanța.

Pentru remedierea acesteia, echipele RAJA sistează furnizarea apei potabile, din această seară 18 mai 2026, ora 22.00, până mâine, 19 mai 2026 ora 20.00 în zona Ceres și Avicola, la Aeroportul Internațional Mihail Kogălniceanu, Baza NATO, Hanul Kartali, precum și în localitățile Culmea, Oituz și Mihail Kogălniceanu.

Biroul de Comunicare RAJA SA
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat abonaților din zonă, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție deplasate la fața locului vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp.
La reluarea alimentării, apa poate prezenta modificări de aspect (turbiditate sau culoare), ca urmare a golirii și reumplerii conductei. În această situație, recomandăm utilizarea apei doar în scopuri menajere, până la limpezire.

Written by: Davidescu Adrian

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *